Кина ЦПУ вртење фабрика Сервис и производители | Anebon

ЦПУ вртење Користење

Краток опис:

Челик ЦПУ претвори компоненти. Ние обезбедуваме прецизност сврте делови:

1) медицинска опрема делови

2) Електрични / електронски делови опрема

3) други машински делови

Материјал: челик, бакар, месинг, алуминиум

ЦПУ струг производи / ЦПУ струг услуги / Вртење Дел / ЦПУ сечење / ЦПУ струг компоненти / ЦПУ струг делови / ЦПУ струг процес / ЦПУ струг услуги


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот:

  Челик ЦПУ претвори компоненти

  материјал: Алуминиум, легура на челик, нерѓосувачки челик, месинг, пластика (најлон, ПММА, тефлон итн)
  димензии: Во согласност со цртеж или примероци
  опрема за обработка: ЦПУ обработка центар, ЦПУ вртење, мелење машина, ЦПУ фреза, бормашина итн
  Површински третман: Полирање, позлата, елоксирани, третман на топлина, инактивација, боени итн
  Пакување: ЈП торба, картон, дрвена кутија
  примероци: Достапен во 7-20 дена за различни предмети
  Инспекција опрема: CMM (Координираниот Мерење на машина), проектор, дебеломер, микрометар, грубост тестер, тврдоста мерачи итн
  Теми на услуги: дизајн на производи, производство, техничка поддршка и по продажбата на услуги, обработка на мувла и развој итн
  Сервис: Топло и брз одговор обезбедени од страна на професионален тим за продажба, со долгогодишно искуство во справување со извоз во САД, Европа, Јапонија и други земји и региони

   

  нашата предност:

  1. Ние не само што имаат светот на  high-end ДМГ пет-оската поврзување обработка центар , пет-оската поврзување на претворање на соединение двојно вретено  обработка центар , соединение  вртење машина , но, исто така, имаат повеќе од 30 комплети на машини за обработка од јапонски и тајвански брендови.
  Нашите  тестирање на опрема  се увезуваат од јапонски бренд, како што се high-end автоматски три координираат мерење машина, двата координатни мерни машини, висок квалитет на висина мерач и грубост мерење итн
  2. Најважната точка, ние сме  фабриката лице , а не на трговско друштво. Цената е составот на цената на квалитетот вистинскиот производ. Квалитет може да гарантира повеќе контролира поголем од трговско друштво.

  машинска

  мелење

  вртење

  ЦПУ обработка операции

  Фрезови Операција

  ЦПУ вртење машински делови

  ЦПУ обработка Онлајн

  Фрезови Онлајн

  ЦПУ вртење машина Операција

  ЦПУ обработка онлајн Цитат

  Фрезови Онлајн Цитат

  ЦПУ вртење машина производителот

  34инспекција опрема 1 Anebon метал примероци

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!