ЦПУ вртење Користење

Anebon-CNC-Turning Workshop

Што е ЦПУ вртење?

ЦПУ струг е висока прецизност, со висока ефикасност автоматизирана алатка машина. Опремен со мулти-станица бедем или моќ бедем, машина алатка има широк спектар на технологија на обработка, тоа може да се процесира линеарна цилиндри, дијагонала цилиндри, лакови и разни сложени делови во обработка, како што се теми и жлебови, со линеарна интерполација и кружни интерполација.

Во ЦПУ вртење, материјал барови се одржуваат во чак и ротира, и алатот се хранат на различни агли, и многу форми алатка може да се користи за да се создаде посакуваниот облик. Кога центар има вртење и мелење функции, можете да го запрете ротација за да се овозможи мелење на други форми. Оваа технологија им овозможува за различни форми, големини и видови материјал.

Алатките на струг и вртење центар ЦПУ се монтирани на бедем. Ние ги користиме на CNC контролер со "реално време" алатка (на пример пионери), кој исто така ќе престане вртењето придружуваат и други функции, како што дупчење, бразди и мелење површини.

ЦПУ вртење Користење

Ако ви треба ЦПУ вртење, ние сме една од најспособните и конкурентни цени на производителите. Со 14 комплети на напредни автоматски стругови, нашиот тим може да произведе стока точно и на време. На широк спектар на производни можности Anebon овозможува да им понуди уникатна делови примерок. Нашите масовно производство опрема гарантира нашата флексибилност и сигурност. И ние ќе ги задоволи потребите на секоја индустрија служиме со доволно строги стандарди. Ние се фокусира на квалитет и услуги на клиентите.

CNC Turning Service 200912-1

ЦПУ вртење делови ние производство

Имаме произведено широк спектар на ЦПУ вртење делови во 10 години и нашите инженерски тим секогаш се обезбеди на нашите клиенти со корисни решенија за решавање на нивните проблеми во производство ЦПУ вртење делови. Ние се обезбеди постојан висок квалитет на обработка, дури и во случај на комплексни делови, користејќи комплексна машина модули и користење на квалификувани ЦПУ струг да работат на машината. Бидејќи Anebon секогаш опкружува висока прецизност!

CNC Turning Samples

Металугрија опции во ЦПУ вртење

Со најновите и високи перформанси нашата опрема се состои од  ЦПУ вртење центри  и  4 оски стругови . Ние нуди разни опции за производство. Дали едноставни или сложени сврте делови, долга или кратка претвори прецизност делови, ние сме добро опремени за сите нивоа на комплексност.

  • Прототип обработка / нула производство серија
  • производство на мали серија
  • Производство на средни големини серија

материјал

Следните крути материјали најчесто се користат: алуминиум, не'рѓосувачки челик, бакар, најлон, челик, ацетал, поликарбонат, акрил, месинг, тефлонски, титаниум, ABS, PVC, бронза и сл

карактеристики

1. CNC lathe design CAD, structural design modularization
2. High speed, high precision and high reliability
3. Although the starting material is usually circular, it can be other shapes, such as square or hexagon.Each strip and size may require a specific "clip" (subtype of the collet - forming a collar around the object).
4. The length of the bar can vary depending on the bar feeder.
5. Tools for CNC lathes or turning centers are installed on a computer-controlled turret.
6. Avoid difficult shapes such as very long thin structures
7. When the ratio of depth to diameter is high, drilling becomes difficult.

CNC Turning Service 200912-2
Прецизни вртење Компоненти
CNC Turned Oxided Black Connector
CNC Machining Turning Assembly Parts
CNC Turning Stainless Steel Parts
прецизност сврте производство на производот
Customized Tight Tolerance CNC Turning Part

WhatsApp Онлајн Chat!