Кина ЦПУ вртење ѕиркаат делови фабрика и производители | Anebon

ЦПУ вртење ѕиркаат Делови

Краток опис:

Земја на потекло: Dongguan, Кина
Број на моделот: персонализирано дел
Бренд име: Anebon
Набавка Способност: 500 Единица / единици неделно
за пакување Детали: Пакување: 1. polybag кеси 2.Pearl памук 3.Carton случај или како на барањата на потрошувачот
Минимална количина за нарачка :> = 3 единици
Цена: преговара
сертификација: ISO9001: 2015
Начин на плаќање: L / C, T / T
Време на испорака: 10-15 работни дена


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ние секогаш веруваме дека квалитетот на лицето одредува квалитетот на производот, деталите се утврди квалитетот на производот, и вистински, ефикасни и иновативни тимскиот дух на OEM / ODM ѕиркаат делови и елоксирани алуминиумски 6061 Совет сврте делови, треба да се стави вашите спецификации.

  Снабдување OEM / ODM Совет сврте делови, ѕиркаат и алуминиумски ЦПУ сврте делови, со поддршка на нашите искусни професионалци, ние производство и снабдување со највисок квалитет на производи. Ова се тестови за квалитет на различни прилики да се осигура дека клиентот е предвидено само со беспрекорна спектар, и ние, исто така, се прилагодите на низа да се исполнат барањата на клиентите.

   

  PEEK е широко се користат за:

  Полупроводнички машини компоненти
  Воздухопловна делови
  чаури, лежишта, заптивки, и
  back-up прстени
  пумпа и вентил компоненти
  вакуум стапче рачките
  надолу дупка електрични приклучоци
  медицински инструмент делови
  за обработка на храна компоненти машини

   

  точка ЦПУ обработка PEEK делови
  материјал PEEK PAI најлон, MC најлон, ПОМ, ABS, СТП, PP, PE, тефлонски, UHMW, ЈП, HDPE, ПЕНП, ПВЦ, итн
  боја Црна, бела, црвена, зелена, транспарентни или било која боја според Pantone код
  големина Како на барањата на клиентите
  толеранција ± 0.01mm
  Водечко време 15-20 дена по ред ја потврди или како вашето барање
  технологија ЦПУ машинска обработка, вртење, мелници
  апликација Автомобилски, механичка опрема, Изградба, дома апаратот, воздухопловство,
  итн
  големи опрема Брз 3/4/5 ЦПУ обработка центри
  предности MOQ 3 парчиња
  сертификација ROHS, ISO9001: 2015

   

  ЦПУ вртење Работилница пакување соба Работилница Собранието Anebon обработка делови


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!