Кина ЦПУ машински компонента фабрика и производители | Anebon

ЦПУ машински компонента

Краток опис:

ЦПУ обработка или не: ЦПУ обработка

Материјални можности: алуминиум, не'рѓосувачки челик

Микро обработка или не: Микро Обработувам

Број на моделот: индивидуално

Точка: ЦПУ прецизен Обработувам Дел

3 оската ЦПУ / 3D машинска / 4 оската ЦПУ / 4 оска машинска / 5 оската ЦПУ / 5 оска машинска / ЦПУ компоненти / ЦПУ компонента / сопствени ЦПУ машинска


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  10 години повеќе искусни инженери тим и добро обучен тим за продажба да се поддржи секој проект
  Долгорочна соработка е нашата цел, квалитет и цена се нашите основни за да се постигне тоа.
  Обезбедуваат различни превозот начин цитати на клиентите, според клиент прифатен време на испорака да се најде најевтиниот превозот начин.
  Зошто да изберете нас? Затоа не треба да се однесуваат премногу, ние ќе мислат за вас, откако ќе поставите цел, треба само да плати, ќе се направи сите работи за вас.

  капацитет:

  ЦПУ вртење φ0.5 - φ300 * 750 mm +/- 0.002 mm
  фрезови 1020 * 510 * 500 mm (максимум) +/- 0.002 mm
  CNC печат 1000 * 1000 мм (max) +/- 0,05 мм
  Цртеж формат IGS, STP, X_T, DXF, DWG, Про / Е, PDF  
  опрема за тестирање мерење инструмент, проектор, СММ, altimeter, микрометар, Темата Gages, дебеломер, игла мерач итн

  Материјал на располагање:

  нерѓосувачки челик SS201, SS301, SS303, SS304, SS316, SS416 итн
  челик лесна челик, јаглероден челик, 4140, 4340, Q235, Q345B, 20 # 45 # итн
  месинг HPb63, HPb62, HPb61, HPb59, H59, H68, H80, H90 итн
  бакар C11000, C12000, C12000 C36000 итн
  алуминиум AL6061, Al6063, AL6082, AL7075, AL5052, 380 итн
  железо A36, # 45, 1213, 12L14, 1215 итн
  пластични ABS, компјутер, ЈП, ПОМ, Delrin, најлон, тефлон, ПП, ПЕИ, ѕиркаат итн

  завршувањето на :

   Поцинкување, хром позлата, никел позлата, калај позлата, полирање, Елоксирање, Power-слој, оксид црна, исчистат Анодизирање, Electroless никел, Fe / Zn8 / C по ISO 2081, итн

   ЦПУ вртење Работилница 2 инспекција опрема 2 пакување соба anebon пакување 01 Anebon Примероци ..


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!