Turning Shërbimi CNC

Anebon-CNC-Turning Workshop

Çfarë është kthese CNC?

Torno CNC është një mjet precision të lartë, të lartë të efikasitetit automatizuar makinë. E pajisur me frëngji multi-stacion apo energjisë frëngji, mjet makinë ka një gamë të gjerë të teknologjisë së përpunimit, ajo mund të procesit cilindra lineare, cilindra diagonale, harqeve dhe workpieces ndryshme komplekse të tilla si temat dhe grooves, me interpolation lineare dhe interpolation rrethore.

Në CNC kthese, baret materiale mbahen në braktis dhe ndërruar, dhe mjet është ushqyer në kënde të ndryshme, dhe shumë forma mjet mund të përdoret për të krijuar formën e dëshiruar. Kur qendra ka kthyer dhe funksionon mulliri, ju mund të ndalojë rrotullimin për të lejuar bluarja e forma të tjera. Kjo teknologji lejon për një shumëllojshmëri të formave, madhësive dhe llojeve materiale.

Mjetet e torno dhe duke e kthyer qendrën CNC janë të montuar në frëngji. Ne përdorim një kontrollues CNC me një mjet "kohë reale" (p.sh. Pioneer Service), e cila gjithashtu ndalon rrotullimin dhe shton funksione të tjera të tilla si shpimit, grooves dhe sipërfaqet pasurim.

Turning Shërbimi CNC

Nëse keni nevojë për rrotulluese CNC, ne jemi një nga prodhuesit më të aftë dhe çmime konkuruese. Me 14 grupe të lathes avancuara automatike, ekipi ynë mund të prodhojë mallra me saktësi dhe në kohë. Gamë të gjerë të aftësive të prodhimit lejon Anebon për të ofruar pjesë unike mostër. pajisje në masë tona të prodhimit siguron fleksibilitetin tonë dhe besimin. Dhe ne do të përmbushur nevojat e çdo industri ne të shërbejë me standarde mjaft të rrepta. Ne fokus në cilësinë dhe shërbimi ndaj klientit.

CNC Turning Service 200912-1

CNC kthese pjesë ne prodhimin

Ne kemi prodhuar një gamë të gjerë të pjesëve të CNC kthese në 10 vjet dhe ekipi ynë inxhinieri ka ofruar gjithmonë klientëve tanë me zgjidhje të dobishme për të zgjidhur problemet e tyre në pjesë të prodhimit CNC. Ne të sigurojë përpunimit me cilësi të vazhdueshme të lartë, edhe në rastin e pjesëve komplekse, duke përdorur modulet komplekse makinë dhe duke përdorur një torno CNC aftë për të vepruar në makinë. Sepse Anebon gjithmonë rrethon saktësi të lartë!

CNC Turning Samples

OPSIONET përpunimit në rrotulluese CNC

Me pajisjet tona të fundit dhe performancë të lartë të përbërë nga  qendrat rrotulluese CNC  dhe  4-aks makina kthese . Ne ofron një shumëllojshmëri mundësish të prodhimit. Nëse të thjeshta apo komplekse kthyer pjesë, pjesë të gjatë apo të shkurtër u kthye precize, ne jemi të pajisur mirë për të gjitha nivelet e kompleksitetit.

  • machining Prototype / Prodhimi zero seri
  • Prodhimi i vogël-grumbull
  • Prodhimi i madhësive të mesme grumbull

material

materialeve të ngurtë e mëposhtme janë përdorur zakonisht: aluminit, çelik inox, bakrit, najloni, çeliku, acetal, polycarbonate, akrilik, bronzi, PTFE, titan, ABS, PVC, bronzi etj

Karakteristikat

1. CNC lathe design CAD, structural design modularization
2. High speed, high precision and high reliability
3. Although the starting material is usually circular, it can be other shapes, such as square or hexagon.Each strip and size may require a specific "clip" (subtype of the collet - forming a collar around the object).
4. The length of the bar can vary depending on the bar feeder.
5. Tools for CNC lathes or turning centers are installed on a computer-controlled turret.
6. Avoid difficult shapes such as very long thin structures
7. When the ratio of depth to diameter is high, drilling becomes difficult.

CNC Turning Service 200912-2
Saktësi kthese komponente
CNC Turned Oxided Black Connector
CNC Machining Turning Assembly Parts
CNC Turning Stainless Steel Parts
Precision kthye prodhimit të produktit
Customized Tight Tolerance CNC Turning Part

WhatsApp Online Chat!