Shërbimi Kallëp Die

Shërbimi Kallëp Die

Die casting ka qenë një specialitet i Anebon për më shumë se 10 vjet. Shërbimet tona të derdhjes së aluminit kanë ndihmuar inxhinierët, dizajnerët e produkteve dhe arkitektët të sjellin në jetë planet e tyre me dizajne të fundit të pjesëve të artit dhe cilësi të besueshme. Duke pasur parasysh përvojën tonë në industri, së bashku me pajisjet tona më të avancuara, inxhinierët tanë ekspertë të prodhimit dhe cilësor, dhe stafin e prodhimit, ju garantohet prodhimi cilësor i pjesëve dhe produkteve tuaja me një normë ekonomike me Anebon. Ne jemi një prodhues i certifikuar me ISO 9001:2015 që specializohet në shërbimet e derdhjes me diake për industritë dhe kompanitë kryesore në botë. Pajisjet tona mbulojnë pothuajse të gjitha nevojat e inxhinierisë, projektimit dhe zhvillimit që mund të kërkojë kompania juaj.

Anebon Die Casting-

pajisje hedh dhe molds janë të shtrenjta, në mënyrë që procesi hedh vdesin në përgjithësi përdoret vetëm në masë të prodhuar një numër të madh të produkteve. Është relativisht e lehtë për prodhimin e pjesëve vdesin-hedhur, i cili në përgjithësi kërkon vetëm katër hapa të mëdha, me një rritje vetëm me kosto të ulët të qenit. Die hedh është veçanërisht i përshtatshëm për prodhimin e një numri të madh të aktrime të vogla dhe të mesme, kështu që vdesin hedh është më e përdorur gjerësisht e proceseve të ndryshme hedh. Krahasuar me teknika të tjera që hedh, sipërfaqja vdesin-hedhur është lajka dhe ka një qëndrueshmëri më të lartë dimensionale. 

Çfarë është Die Casting?

hedh Die është një proces që hedh metalike karakterizohet nga përdorimi i një zgavër myk për të ushtruar presion të lartë të metalit të shkrirë. Molds janë machined zakonisht nga lidhjet më të larta forcë, disa prej të cilave janë të ngjashme me derdhur injeksion. Shumica vdesin aktrime janë hekur-të lirë, të tilla si zink, bakër, alumin, magnez, plumb, kallaj, dhe të çojë-lidhjeve kallaj dhe lidhjeve të tjera. Varësisht nga lloji i hedhjes vdesin, një dhomë të ftohtë vdesin hedh makinë apo një dhomë të nxehtë vdesin hedh makinë është e nevojshme.

Karakteristikat

Hedh Die është një metodë e hedh në të cilën një lëng shkrirë aliazh është derdhur në një dhomë të presionit, një zgavër të një myk çeliku është e mbushur me një shpejtësi të lartë, dhe të lëngshme aliazh është forcoi nën presion për të formuar një hedh. Karakteristikat kryesore të hedhjes vdesin që e dallojnë atë nga metodat e tjera që hedh janë presion të lartë dhe shpejtësi të lartë.

1. metali i shkrirë mbush kavitet nën presion dhe kristalizohet në një presion më të lartë. Presioni zakonshme është 15-100 MPa.

2. Lëngshme metalike mbush zgavrën me shpejtësi të lartë, zakonisht në 10-50 m / s, dhe disa edhe mund të kalojë 80 m / s, (shpejtësia e linjës përmes ingate në zgavrën - shpejtësia ingate), kështu që koha e mbushjes metali të shkrirë-së është jashtëzakonisht i të shkurtër, dhe zgavrën mund të mbushet në rreth 0,01-0,2 sekonda (në varësi të madhësisë së hedh).

Die-hedh është një metodë e hedh saktësi. Die-hedhjes pjesë hedhur nga Die-hedh, kanë tolerancat shumë të vogla dimensionale dhe saktësi të lartë sipërfaqe. Në shumicën e rasteve, vdesin-hedhjes pjesë mund të jenë mbledhur pa kthyer. Pjesë gjithashtu mund të hidhet direkt.

Cilat janë përfitimet e shërbimeve të vdesin hedh?

Revolucionar Procesi ynë vdesin hedh ofron shumë përfitime të rëndësishme, duke përfshirë:
l Customization: It helps to achieve complex designs and forms that make it easy to customize castings to specific manufacturing processes.
l l Low cost
l l l High effiency
l l l l Multi-functional and corrosion-resistant 
Si një prodhues vdesin-hedh, Anebon Die Kallëp ofron të plotë, asamble gjithëpërfshirëse dhe testimin e të gjitha pjesët vdesin-hedhur dhe produkteve. Nëse jeni të interesuar në komponente të veçanta të tilla si alumini hedh vdesin ose vakum hedh vdesin, ose thjesht duan të jenë një prototip të një pjesë të re, ju mund të merrni një përvojë të plotë të shërbimit në fabrikën tonë.

M i papërpunuar

The metal we used for die casting mainly include zinc, copper, aluminum, magnesium, lead, tin, and lead-tin alloys, etc. Although cast iron is rare, it is also feasible. The characteristics of various metals during die casting are as follows:

 Zink : The metali më të lehtë të vdesin-hedhur, ekonomike kur prodhimin e pjesëve të vogla, të lehtë për pallto, forca të lartë compressive, plasticitet të lartë, dhe jetë të gjatë hedh.

 alumini : cilësi të lartë, prodhim kompleks dhe aktrime hollë-mur me stabilitet të lartë dimensionale, rezistencë të lartë korrozioni, veti të mira mekanike, përçueshmëri të lartë termale dhe përçueshmëri elektrike, dhe forca të lartë në temperatura të larta.

•  Magnezi : Easy për makinë, forca të lartë në raport peshë, lightest e përdorur zakonisht metale vdesin-hedhur.

•  Bakri : fortësi të lartë dhe rezistencë të fortë korrozioni. Më i zakonshëm që përdoret vdesin-hedhur metalike ka vetitë më të mira mekanike, anti-veshin dhe forcën afër çelikut.

•  plumbi dhe kallaji : densitet të lartë dhe saktësi të lartë dimensionale për pjesët e mbrojtjes së veçantë korrozioni. Për arsye të shëndetit publik, ky aliazh nuk mund të përdoret si një e përpunimit të ushqimit dhe magazinimit objektit. Lead-kallaj-bismut lidhjeve (nganjëherë gjithashtu përmban një bakër të vogël) mund të përdoret për të bërë dorë-përfundoi me germa dhe vulosje të nxehtë në shtypi i shtypur. 

Anebon
Anebon
Anebon

Derdhje alumini

Hedhja e aksesorëve të telefonit celular

Cast Alumini

Anebon
Anebon
Anebon

ADC12 Die Casting Me Veshje

Mbulesa e pajisjeve të derdhura

Hedhja e zinkut


WhatsApp Online Chat !